-
CinemaBox.ro in cifre
- 10.500 de filme
- 54.100 de nume
- 24.200 de poze
- 4.500 de trailere
- 5.300 de subtitrari
Stiri - CinemaBox.ro
Arhiva stiri Noiembrie 2009
-
Edward si Bella au stralucit la premiera Saga Amurg: Luna Noua
Publicul prezent la premiera de gala a filmului "Saga Amurg: Luna Noua" de joi, 26 noiembrie, de la CinemaPRO a fost placut impresionant de prezenta pe covorul rosu a indragitelor personaje: Edward, Bella, Rosalie, Alice si Jacob.
O multime impresionanta de fani au venit sa vizioneze mult-asteptata continuare a fenomenului Amurg,..
citeste mai mult -
Wall Street 2: Money Never Sleeps
Filmul, regizat de Oliver Stone, ce continuă povestea peliculei ”Wall Street” premiată cu Oscar, din 1987, va fi lansat în 2010.
Michael Douglas va juca rolul lui Gordon Gekko. De asemenea, în roluri principale o să-i puteți vedea și pe: Shia LaBeouf, Josh Brolin, iar pe Susan Sarandon, Carey Mulligan, Vanessa..
citeste mai mult -
Knight and Day
Filmările la "Knight and Day", pelicula în care joacă Tom Cruise şi Cameron Diaz, au fost suspendate după ce doi oameni au fost răniţi când doi tauri au "evadat" de pe platouri pe străzile din Cadiz.
Animalele, care erau folosite la recrearea unor scene din timpul vestitului festival anual de la..
citeste mai mult -
2012 la cinema, in sfarsit
Probabil cel mai asteptat si controversat film al anului, "2012", poate fi urmarit la cinema incepand de astazi 13 noiembrie, ziua lansarii oficiale.
Sony vrea fara doar si poate sa domine box-office-ul mondial in acest week-end, cand "2012" isi va face marea intrare in cinematografe sperand sa depaseasca succesul pe care..
citeste mai mult -
S-au pus in vanzare biletele pentru Saga Amurg: Luna Noua
Fanii celebrei serii Saga Amurg au parte de noi surprize, pentru ca din 9 noiembrie se pot asigura ca sunt primii care vizioneaza Saga Amurg: Luna Noua, cumparandu-si din timp bilete, la cinematografele: CinemaPRO, Hollywood Multiplex, Movieplex, Light Cinema, Starplex, Cityplex, Lotus (Oradea), Odeon Cineplex (Cluj), Cinema City (Cotroceni, Cluj,..
citeste mai mult -
A murit maestrul Gheorghe Dinica
Maestrul Gheorghe Dinica a incetat din viata, la Spitalul Floreasca din Bucuresti. Actorul in varsta de 75 de ani se afla intr-o stare extrem de grava de mai multe zile.
Cunoscutul actor a fost internat joi, 22 octombrie, la Spitalul Floreasca din Bucuresti, in sectia de terapie intensiva, ca urmare a..
citeste mai mult -
4 luni, 3 săptămâni şi 2 zile" in top 100
Filmul regizorului român Cristian Mungiu "4 luni, 3 săptămâni şi 2 zile", distins cu Palme d'Or, la Cannes, în urmă cu 2 ani, se numără printre cele mai bune 100 de pelicule ale deceniului, într-un clasament publicat de cotidianul britanic Times.
Cristian Mungiu / Foto arhivaAflat pe locul al 14-lea, filmul..
citeste mai mult -
Filme româneşti la „Oscarul” european
APRECIERE.„Katalin Varga”, printre cele trei producţii româneşti aflate în competiţie pentru un trofeu la Gala Premiilor Academiei Europene de Film.
„Oscarul” european, cum este numit Premiul Academiei Europene de Film, se va decerna anul acesta în oraşul german Bochum. Printre cele 48 de filme cu şanse la o distincţie se află..
citeste mai mult -
Alec Baldwin si Steve Martin vor prezenta Oscarurile din 2010
Surpriza: Alec Baldwin si Steve Martin vor prezenta Oscarurile din 2010.
Ceremonia de decernare a Premiilor Oscar va avea loc pe 7 martie 2010.
Organizatorii ceremoniei i-au ales pe cei care vor fi gazdele evenimentului, si anume Steve Martin si Alec Baldwin.
Alegerea celor doi actori ca prezentatori ai festivitatii de anul viitor..
citeste mai mult
Feed-uri pentru stiri
Stiri proaspete
Arhiva stiri
Stiri proaspete
August 2010
Iulie 2010
Iunie 2010
Mai 2010
Aprilie 2010
Martie 2010
Februarie 2010
Ianuarie 2010
Decembrie 2009
Noiembrie 2009
Octombrie 2009
Septembrie 2009
Filme dupa Gen










